شنبه 26 خرداد 1403 | Saturday 15 June 2024

« بنام آن یگانه ذات ذوالجلال»

سپاس و ستایش ویژه خداست، خدایی که با نیروی خامه و قلم، انسان را با علم و دانش آشنا ساخت، درود خداوند بر پیامبرش که عالم و معلم جامعه بشریت است.

اين دانشكده در سال 1387 با پذيرش 19 نفر دانشجوي مقطع كارداني فوريت هاي پزشكي تحت نظر دانشكده پرستاري و مامايي كرمان در محل بیمارستان کاشانی سابق شروع به كار نمود و اين روند در سال 1388 نيز ادامه يافت تا اينكه در اول اذر سال 1389 مجوز دانشكده علوم پزشكي و خدمات بهداشتی درماني سيرجان از طرف شورای گسترش وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی پس از بازدید از شهرستان و زیر ساخت های ان صادر گرديد .

بدنبال تصویب لایحه تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به منظور اســتفاده مطلوب و هماهنگ از امکانات پزشــکی در جهت تأمین و تعمیم بهداشــت،درمان، آموزش و پژوهش، دانشکده علوم پزشکی  سیرجان از دانشــگاه علوم پزشکی کرمان جدا گردید.

اکنون دانشکده علوم پزشکی سیرجان با بیش از 700 دانشجو، 10رشته مختلف تحصیلی، 63 عضو هیئت علمی و بیش از .... پرسنل آموزشی، بهداشتی، درمانی و پشتیبانی علاوه بر تعلیم و تربیت جوانان این مرز و بوم، مسئولیت تأمین بهداشت و درمان شهرستان سیرجان را نیز بر عهده دارد.

این دانشگاه علاوه بر کیفیت مطلوب آموزشی و پژوهشی با انجام فعالیت‌های درمانی به بیماران و نیازمندان خدمت ارائه می نماید.

در حال حاضر شش حوزه معاونت از قبیل : معاونت آموزشی و تحقیقات، دانشجویی و فرهنگی، معاونت بهداشتی، معاونت درمان، معاونت توسعه مدیریت و منابع و معاونت غذا و دارو با همکاری‌های لازم مشغول به ارائه خدمات به مراجعان مربوطه می باشند.

دانشکده علوم پزشکی سیرجان دارای 4 دانشکده از قبیل :

1- دانشکده بهداشت

2- دانشکده پزشکی

3- دانشکده پیراپزشکی

4- دانشکده پرستاری و مامایی

همچنین بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های تابعه که خدمات بهداشتی درمانی ارائه می کنند ، عبارتند از :

بیمارستان امام رضا
بیمارستان غرضی

واحد Skill lab

 

Template Design:Dima Group